Odborné učilište internátne

MASARYKOVA 11174/20D, 080 01 PREŠOV

   Tretí marcový týždeň sa šiesti chlapci - budúci adepti maliarskeho remesla spolu so svojim učiteľom Bc. Jozefom Námešpetrom zúčastnili výmennej odbornej praxe v družobnej škole OU Chroustovice, ČR.

  Hlavnou náplňou praxe bolo vymaľovanie učebne pre učebný odbor aranžér a to technikou, s ktorou sa naši moravskí priatelia oboznámili počas Dňa otvorených dverí na našej škole.

   Žiakov zaujala aj prednáška na tému využitia ekopanelov v stavebníctve.

  Vo svojom voľnom čase boli príjemným spestrením návšteva múzea automobilizmu či zápolenia v bowlingovej hale.

   V minifutbale naše mužstvo už tradične rozprášilo všetkých súperov a zaslúžene vyhralo.

  Chceli by sme sa touto cestou poďakovať našim priateľom z družobnej školy za vrelé prijatie a príkladnú starostlivosť. Už teraz sa tešíme na naše budúce spoločné akcie.

 

 

     

   V štvrtok, 14. apríla si žiaci učebného odboru "kuchár" zmerali svoje sily v školskom kole súťaže zručnosti. Tri družstvá v zložení : Petra Bilá + Žaneta Bilá (obe 2. D), Nikola Bilá + Marek Bandy (obaja 2. D) a Dezider Bilý + Kristián Oláh (obaja 3. D) mali za úlohu v limite 2 hodín pripraviť tri porcie zapekaného kuracieho rezňa s toastom a zeleninovou oblohou a ovocný koktail. Svoju úlohu zvládli bravúrne a sťažili tak rozhodovanie poroty. Víťazmi sa stalo družstvo 2. D triedy - Petra a Žaneta Bilé.

Na celoslovenskej súťaži zručnosti v máji v Kremnici nás budú reprezentovať Nikola Bilá a Žaneta Bilá, náhradníkom je Dezider Bilý.

 

                

 

 

      

 

 

 

 

   6. apríla sa uskutočnilo školské kolo súťaže zručnosti v učebných odboroch stavebný zámočník a inštalatér pre vodovodné zariadenie. Žiaci prvého ročníka mali za úlohu vypracovať test a zhotoviť vyrážací klin podľa priloženého výkresu.

Konečné poradie :

 

STAVEBNÝ ZÁMOČNÍK

1. miesto : Martin POKUTA

2. miesto : Nikolas HORVÁT

3. miesto : Daniel KLEMPÁR

 

INŠTALATÉR

1. miesto : Nikolas GREGOR

2. miesto : František MAČO

3. miesto : Rado BALOG 

 

     

   Umenie patrí k životu, poézia ho robí krajším a pomáha nám lepšie znášať záležitosti každodenného života. Vedia to aj žiaci našej školy, ktorí sa zúčastnili školského kola Hviezdoslavovho Kubína, ktoré sa konalo 23. marca.

Konečné poradie :

1. miesto : Milan BILÝ - 3. C

2. miesto : Natália BALOGOVÁ - 1.D

3. miesto : Magdaléna BILÁ - 1.F

 

   16. marca sa v priestoroch školskej telocvične uskutočnil školský turnaj v streľbe na basketbalový kôš. Zúčastnilo sa ho 14 chlapcov, ktorých úlohou bolo z vopred určených pozícií trafiť basketbalovou loptou kôš, pričom sa im meral čas. Piati najlepší si to potom rozdali vo finále.

Konečné poradie :

1. miesto : Roman MIRGA (1.B) - čas 22,98 sek

2. miesto : Jozef POKUTA (3.B)  - čas 49,39 sek

3. miesto : Martin GIŇA (3.B)     - čas 53,45 sek

 

      

   Po niekoľkých rokoch prerušenia  mali žiaci tretích a druhých ročníkov OUI v Prešove opäť možnosť zúčastniť sa lyžiarskeho výcvikového kurzu, tentokrát v priestoroch rekreačného strediska Drienica. V týždni od 22. do 26. februára sa ho zúčastnilo 31 žiakov.  Základnou náplňou a cieľom bolo zoznámenie sa s lyžami a zvládnutie niektorých aspektov techniky lyžovania. Nechýbala ani zimná turistika, návšteva plaveckého bazénu, stolný tenis, biliard a rôzne spoločenské hry. Napriek tomu, že väčšina žiakov stala na lyžiach po prvýkrát o pobyt na svahu bol veľký záujem a výsledky sa dostavili takmer okamžite. Na záverečnej diskotéke sa všetci dobre zabavili a plný dojmov a zážitkov sa vrátili naspäť domov.

 

   Do našej školy chodia nielen sympatickí a zruční chlapci - budúci majstri svojho remesla, ale aj šikovné a milé dievčatá, ktoré k svojim učebným zručnostiam pridali ešte niečo naviac. Kliknite na foto a posúďte sami...

 

 

 

 

 

 

 

 

   

Ani chlapci sa však nedajú zahanbiť :

 

Práve tu je 13 návštevníkov a žiadni členovia on-line